Odprto 7:00 - 20:30
:
:
Odprto 7:00 - 20:30
:
:

VSADKI

KO NASMEH ZOPET DOBI SMISEL.

Zobni vsadek nadomesti korenino manjkajočih zob. Ne glede, če gre za enega ali več zob – nasmeh je zopet popoln.

Vsadki

Implantologija je v današnjem času ena pomembnejših vej zobozdravstva. Implantat ali zobni vsadek je nadomestek zobne korenine in nadomesti enega ali več izgubljenih zob, in sicer tako, da se zraste (oseointegrira) z okoljno kostjo. V naši ordinaciji uporabljamo priznani švicarski implantološki sistem Straumann.

KAKO LAHKO POMAGAMO?

VRSTE ZDRAVLJENJA Z VSADKI

Nadomeščanje zoba

Ob izgubi enega ali več zob lahko nastale vrzeli nadomeščamo z vstavitvijo implantatov. Prednost tovrstne oskrbe je, da ni potrebno brusiti sosednjih zob, ki jih sicer potrebujemo kot nosilce mostovnih konstrukcij. Implantat oziroma krona na implantatu je samostojna enota, ki omogoča pacientu dostopno čiščenje kot sicer pri naravnih zobeh. Pogoj za implantacijo so odsotnost določenih splošnih zdravstvenih stanj pacienta, zdravi sosednji zobje in obzobna tkiva ter primerno kostno ležišče. Ob natančnem kliničnem pregledu in CBCT diagnostiki vam predstavimo načrt implantacije in kasnejše protetične nadgradnje.

Nadomeščanje večih zob v zobni vrsti

Kadar v zobni vrsti manjka več zaporednih zob, se lahko vrzel oskrbi z mostičkom na implantatih. Pogoj za implantacijo so odsotnost določenih splošnih zdravstvenih stanj pacienta, zdravi sosednji zobje in obzobna tkiva ter primerno kostno ležišče. Ob natančnem kliničnem pregledu in CBCT diagnostiki vam predstavimo načrt implantacije in kasnejše protetične nadgradnje.

Reševanje popolne brezzobosti

V primerih popolne brezzobosti v eni ali obeh čeljustih, lahko pacientom pomagamo do večje kakovosti nošenja totalnih protez, z izdelavo le-teh s sidranjem na implantatih. Običajno se implantira dva do štiri zobne vsadke (implantat) v posamezni čeljusti. Ugotovili so, da je kakovost življenja pri brezzobih pacientih izboljšana pri oskrbi pacientov s protezami na zobnih vsadkih, v primerjavi s pacienti, ki nosijo običajne totalne proteze.

Kako ravnati po posegu?

Pripravili smo navodila, s katerimi boste zmanjšali možnosti komplikacij po posegu. V primeru dodatnih vprašanj ali težav nas kontaktirajte.

FAQ

ZA
RADOVEDNE

ZA RADOVEDNE

Načrtovanje implantološke rehabilitacije se prične z vizualizacijo končne protetične rešitve. Celoten postopek lahko izpeljemo v našem Centru, v kolikor pa vam bo zobno krono delal osebni zobozdravnik, se bo naš kirurg povezal z njim, tako da bo zagotovljena optimalna rešitev za vašo klinično situacijo.
V primeru, ko za vstavitev implantanta kostnine ni dovolj, se poslužujemo tehnik dograditve kostnega grebena in tehnike dviga sinusnega dna. To prinaša določene dodatne stroške ter podaljšan čas rehabilitacije, na koncu je možna fiksna konstrukcija na implantant, s tem pa se izognete protezi.
Z napredkom implantoloških tehnik je mogoča tudi takojšnja vstavitev implantata, vendar je to mogoče le v idealnih anatomskih pogojih (na voljo je dovolj kostnine, zob ni parodontalno prizadet). Zlati standard je še vedno pozna ali odložena implantacija po treh do šestih mesecih od ekstrakcije. Brez skrbi, tudi v tem času bomo poskrbeli za začasen protetičen nadomestek, da se boste lahko smejali brez skrbi.
V kolikor ste sistemsko zdravi in je na voljo dovolj kostnine, zelo priporočamo vstavitev implantatov. Le-ti močno izboljšajo izkušnjo nošenja protez. Podprte z implantati so proteze bolj stabilne in vam zagotavljajo boljši občutek pri žvečenju.
Odvisno od tega, kako narazen so manjkajoči zobje. Če so locirani na različnih ustnih predelih, je najboljša rešitev vstavitev implantantov. Mostiček je boljša izbira, če vam manjka več zob skupaj. V primeru, da ste povsem brez zob, lahko 12 zob nadomestimo s 6 implantati. Vsekakor se rešitve razlikujejo od primera do primera. Predvsem pa gre poudariti, da znamo za vsak problem predstaviti vsaj tri različne rešitve, vi pa boste izbrali tisto, ki bo najbolj odgovarjala vašemu stilu življenja in denarnici.
Zavedati se je potrebno, da vnetje, ki je napadlo obzobna tkiva, prizadene tudi implantate. Za dolgoročno preživetje parodontalno prizadetih zob je potrebna brezhibna higiena in redne oralno-higienske faze pri ustnem higieniku oz. specialistu parodontologu. Samo v primeru, ko je napredovanje parodontalne bolezni povsem zaustavljeno, je možna tudi implantološka protetična oskrba.
Nudimo garancijo na osteointegracijo implantanta (da se implantat uspešno zraste s kostjo). Implantološka rehabilitacija je ob rednih kontrolah in dobri higieni povezana z visoko stopnjo preživetja implantatov (več kot 90 % implantantov po desetih letih). Kljub temu pa lahko pride do zapletov (odvijačenje zobne krone, vnetje dlesni ob implantatu, zlom protetične konstrukcije), kar pa bomo na našem Centru rešili po najboljših močeh.

Naročite se na pregled.

Naročite se na pregled

Naročite se na pregled

CBCT

Sodobno zobozdravstveno diagnostiko izpeljemo s pomočjo računalniške tomografije. CBCT metoda je 3D rentgenski posnetek in je namenjena natančnemu pregledu zob, koreninskega sistema zob, sinusnih votlin, obraznih kosti in odkrije včasih nam nevidne spremembe. CBCT je nepogrešljiv tudi pri načrtovanju položaja vsadka (implantata) ter odnosa vsadka do okoliških struktur. Načrtovanje opravi specialist oralne kirurgije, ki na podlagi CBCT 3D rentgenske slike določi velikosti implantata in mesto vstavitve.